Overblog Suivre ce blog
Editer l'article Administration Créer mon blog

RUBRIKAT

 

Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com


Fichier hébergé par Archive-Host.com 


Fichier hébergé par Archive-Host.com 


Fichier hébergé par Archive-Host.com 


Fichier hébergé par Archive-Host.com


Fichier hébergé par Archive-Host.com

SUPLEMENTE


'AMARUS'

( klikoni mbi imazhet më poshtë )

 

Fichier hébergé par Archive-Host.com

 


Fichier hébergé par Archive-Host.com
 

 


  Fichier hébergé par Archive-Host.com   Fichier hébergé par Archive-Host.com  Fichier hébergé par Archive-Host.com  


Fichier hébergé par Archive-Host.com


Fichier hébergé par Archive-Host.com 

 Apartament-me-qera-Vlore.jpg
29 avril 2007 7 29 /04 /avril /2007 21:19

Fichier hébergé par Archive-Host.com

MIKU IM ARDIAN VIGANI


Shkas për këtë shënim, u be një foto qe sot miku im virtual Ardian Vigani, me dërgoi nga Montrali, ku këto dite ndodhet për vizite. Udhëtar i përhershëm ( adhurues i Simbadit dhe arratise se tij neper vende ekzotike ), Ardiani është një mik i hershem te cilin, ende nuk kam pasur rast ta takoj "de visu". Por, edhe pse njohjet virtuale ne me te shumtën e rasteve janë zhgënjyese, mund te them pa ndrojtjen me te vogël se, tek ky mik kam pare qysh ne kontaktet e para ne internet, njeriun e edukuar, inteligjent, te kulturuar, artdashes e mbi te gjitha, me një shpirt mirëkuptimi dhe tolerance shembullore. Tiranas me "rrënje", njeri me sqime dhe tepër gentil, një nga çunat rebele te Brodway-t te dikurshëm te kryeqytetit, adhurues i se bukures dhe i këngëve italiane – te gjitha këto, pa dyshim qe na bashkuan qysh ne fillim, padyshim me një sentiment te pastër simpatie reciproke, dëshirë për njohje dhe dashamirësi. Si i tille, sot, nuk mund te rrija pa shkruar dy fjale për mikun tim "endacak" dhe "trubadur" dhe per pasoje, foton e tij te mos ta vendosja ne AMARUS, aty ku shpesh çoj reliket, pasionet dhe sekretet e mia …


SIMBAD

Partager cet article

Repost 0
Published by Simbad - dans Ditari
commenter cet article

commentaires