Overblog Suivre ce blog
Editer l'article Administration Créer mon blog

RUBRIKAT

 

Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com


Fichier hébergé par Archive-Host.com 


Fichier hébergé par Archive-Host.com 


Fichier hébergé par Archive-Host.com 


Fichier hébergé par Archive-Host.com


Fichier hébergé par Archive-Host.com

SUPLEMENTE


'AMARUS'

( klikoni mbi imazhet më poshtë )

 

Fichier hébergé par Archive-Host.com

 


Fichier hébergé par Archive-Host.com
 

 


  Fichier hébergé par Archive-Host.com   Fichier hébergé par Archive-Host.com  Fichier hébergé par Archive-Host.com  


Fichier hébergé par Archive-Host.com


Fichier hébergé par Archive-Host.com 

 Apartament-me-qera-Vlore.jpg
19 avril 2007 4 19 /04 /avril /2007 10:18

Fichier hébergé par Archive-Host.com

"Puthja" - Tablo nga Gustav Klimt (1862-1918)

HARROMË
 
(duke perjetuar nje tablo te G.Klimt)
 
Harroji mesnatat nën' dritën e qirinjve
Dhe gotat e verës kur toknim të dy bashkë,
Harroji gishtat nën kёmishёn e mёndafshtё
Kur pёrkёdhelnin thithkat e çmendura të gjinjve.
 
Harroji pёshpёrimat ndezëse gjith’ afsh
Dhe klithmat e pafundme të harbimit,
Puthjen e fundit kur lëshoje ne flokët e gjatë
Harroje dhe të parën puthje të zgjimit.

Nga Ardita JATRU

Partager cet article

Repost 0
Published by Simbad - dans Poetë dhe Poezi
commenter cet article

commentaires