Overblog Suivre ce blog
Editer l'article Administration Créer mon blog

RUBRIKAT

 

Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com


Fichier hébergé par Archive-Host.com 


Fichier hébergé par Archive-Host.com 


Fichier hébergé par Archive-Host.com 


Fichier hébergé par Archive-Host.com


Fichier hébergé par Archive-Host.com

SUPLEMENTE


'AMARUS'

( klikoni mbi imazhet më poshtë )

 

Fichier hébergé par Archive-Host.com

 


Fichier hébergé par Archive-Host.com
 

 


  Fichier hébergé par Archive-Host.com   Fichier hébergé par Archive-Host.com  Fichier hébergé par Archive-Host.com  


Fichier hébergé par Archive-Host.com


Fichier hébergé par Archive-Host.com 

 Apartament-me-qera-Vlore.jpg
4 avril 2007 3 04 /04 /avril /2007 21:30


Fichier hébergé par Archive-Host.com

    UNE JETOJ, JETOJ ...

Të them që s´më mungon
Veten keq do ta gënjeja,
Të them që s’dua të shoh
Veten rendë do ta dënoja.

Të them që mall nuk kam
E gjallë për ty po digjem,
Të them që s’ndjej aspak
Atëher’ më sdo të jetoja.

E unë, jetoj, jetoj, jetoj
Dhe pse ti më mungon,
Edhe pse malli më dogji
E me sy kudo të kërkoj.

Çdo çast që pas e lemë
Më rendë ndarjen ma bën,
Kujtimet në memorie
Më afër teje më çojnë.

Jetoj i dashur, natyrisht jetoj
Që harresën tende të sfidoj,
E kështu në heshtje të vazhdoj
Edhe më shumë të dashuroj …

 Mars 2007

( anonime )

Partager cet article

Repost 0
Published by Simbad - dans Poetë dhe Poezi
commenter cet article

commentaires