Overblog Suivre ce blog
Editer l'article Administration Créer mon blog

RUBRIKAT

 

Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com


Fichier hébergé par Archive-Host.com 


Fichier hébergé par Archive-Host.com 


Fichier hébergé par Archive-Host.com 


Fichier hébergé par Archive-Host.com


Fichier hébergé par Archive-Host.com

SUPLEMENTE


'AMARUS'

( klikoni mbi imazhet më poshtë )

 

Fichier hébergé par Archive-Host.com

 


Fichier hébergé par Archive-Host.com
 

 


  Fichier hébergé par Archive-Host.com   Fichier hébergé par Archive-Host.com  Fichier hébergé par Archive-Host.com  


Fichier hébergé par Archive-Host.com


Fichier hébergé par Archive-Host.com 

 Apartament-me-qera-Vlore.jpg
30 septembre 2008 2 30 /09 /septembre /2008 23:08
Albert-Camus.jpg    

« Dëshira jonë, tepër e thellë sa që shpesh mbetej memece, ishte që të çlironim gazetat nga Paraja dhe t’u jepnim atyre një ton dhe një vërtetësi që do ta vinte lexuesin në nivelin e anëve të tij më të mira. Ne mendonim se një vend vlen po aq, sa vlen edhe shtypi i tij. Dhe, në se është e vërtetë që gazetat janë zëri i një kombi, ne ishim të vendosur me sa fuqi që kishim e sa mundeshim që ta lartësuar këtë vend, duke lartësuar fjalën e tij »


Albert Camus
Nga gazeta « Combat », më 31 gusht 1944


Partager cet article

Repost 0
Published by Simbad - dans Refleksione
commenter cet article

commentaires