Overblog Suivre ce blog
Editer l'article Administration Créer mon blog

RUBRIKAT

 

Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com


Fichier hébergé par Archive-Host.com 


Fichier hébergé par Archive-Host.com 


Fichier hébergé par Archive-Host.com 


Fichier hébergé par Archive-Host.com


Fichier hébergé par Archive-Host.com

SUPLEMENTE


'AMARUS'

( klikoni mbi imazhet më poshtë )

 

Fichier hébergé par Archive-Host.com

 


Fichier hébergé par Archive-Host.com
 

 


  Fichier hébergé par Archive-Host.com   Fichier hébergé par Archive-Host.com  Fichier hébergé par Archive-Host.com  


Fichier hébergé par Archive-Host.com


Fichier hébergé par Archive-Host.com 

 Apartament-me-qera-Vlore.jpg
23 octobre 2007 2 23 /10 /octobre /2007 18:36

Fichier hébergé par Archive-Host.com

Sytë e mi
 
kanë ngjyrë kafe të pjekur,
ndonjëherë edhe bezhë,
si toka
pa shira në verë të djegur ...
Sytë e mi
dhe kur shetisin në det të hapur,
e ruajnë ngjyrën,
për t'i ndjellë udhëtarit - një ishull ...
 
 
Sytë e tu
 
ngjyra ujërash kanë në retinë
dhe kur dallgët të mbysin
dhe kur ëndrra të prijnë ...
 
Kur stinët ndërrohen - 
nga fllad në furtunë 
sytë - sërish të kaltër,  
sytë - sërish në blu ...
 
Ej, detar i Ujit,
Jepna një pikë ujë !

( anonim )

Partager cet article

Repost 0
Published by Simbad - dans Poetë dhe Poezi
commenter cet article

commentaires