Overblog Suivre ce blog
Editer l'article Administration Créer mon blog

RUBRIKAT

 

Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com Fichier hébergé par Archive-Host.com


Fichier hébergé par Archive-Host.com 


Fichier hébergé par Archive-Host.com 


Fichier hébergé par Archive-Host.com 


Fichier hébergé par Archive-Host.com


Fichier hébergé par Archive-Host.com

SUPLEMENTE


'AMARUS'

( klikoni mbi imazhet më poshtë )

 

Fichier hébergé par Archive-Host.com

 


Fichier hébergé par Archive-Host.com
 

 


  Fichier hébergé par Archive-Host.com   Fichier hébergé par Archive-Host.com  Fichier hébergé par Archive-Host.com  


Fichier hébergé par Archive-Host.com


Fichier hébergé par Archive-Host.com 

 Apartament-me-qera-Vlore.jpg
16 mai 2007 3 16 /05 /mai /2007 22:15

Fichier hébergé par Archive-Host.com


TA DISH SE NUK TE DUA ME !
 
Ta dish se nuk të dua dhe të dua
Përderisa jeta dy fytyra ka,
Fjala është britm' e heshtjes
E zjarri gjysmën akull e ka.
Te dua që të mund të të dashuroj,
Që prapë të ndjej përjetësinë
E kurrë të mos pushoj së dashuruari:
Ndaj them pse akoma nuk të dua.
Të dua e s'të dua është njëlloj
Si të kem në njerën dorë çelsin e lumturisë
E në tjetrën fatin e mbrapshtë dhe tinzar.
Dashuria ime për ty ka dy jetë.
Prandaj të dua edhe kur s’të dua
E prandaj kur të dua të dua.
 
( Nga vëllimi “ Njëqind soneta dashurie “ )

Shqiperoi: Vasil Qesari

Partager cet article

Repost 0
Published by Simbad - dans Poetë dhe Poezi
commenter cet article

commentaires